Välkommen till Rävetofta OKs gästbok!
Det är Dalbybadet som är kvällens samlingsplats. Start från 17 30 Pris 50:- kronor
Vi i samlas vid Kvärk, vägen mellan Knutstorp och Klåveröd kl 10.00 söndagen 14 Juni. Spec arrangemang även för Rävetofta löpare. Ring Klas för kartor.
Så fin stugan i Teglaröd har blivit med ny färg på väggar och fönster. Bra jobbat!
Klas kommer.Har lagt 4,4 km bana och 3,0 km bana på karta gjord från laser mtrl
Fler än jag som tänker träna på hemmaplan 9/6?Niklas är hemma och vi drar till Teglaröd, försöker vara där 17.45.
Hej! Campingplats med el till Borås säljes till det officiella priset 1850 kr. Platsen är vid/på O-Ringenstaden. Först till kvarn!mvh Familjen Winbladh - Lunds OK
Tack Dan o Kågerödslund för trivsam eftermiddag. Tack Maj Britt för Rävetoftas monter och bana
Den Svenska flaggan och vårt nya standar finns redan i Kågeröd. Jag hoppas att många ROK:are kommer och firar dagen med att först tåga en liten sväng upp till Kågerödslund. Där medverkar föreningar med olika aktiviteter, vi har en lättare orientering och en stämpelbana i mån om plats. Vi samlas vid fontänen söder om busshållplatsen kl.13.15 . Samåk gärna , kan vara svårt med parkering.
Skärm på Landskronavägen mellan Saxtorps kyrka och Häljarp.Från motorvägen ta avfart mot Saxtorp/Bjuv och vidare inne iSaxtorpsrondellen ta avfart mot Häljarp. Skärm hänger vid Harrys Bil &Motor, där ni svänger söder mot skogen. Följ sedan vägvisning. Pris 50:-
1 sekund efter som tvåa !!På winsplit går att se att Villie startade en minut för tidigt. Utmärkt prestation även med rätt starttid. Tråkigt att kontrollen av arrangörerna inte var bättre. Även Tina Hagård startade en minut för tidigt !!!
Rävetofta OK