Välkommen till Rävetofta OKs gästbok!
Tack !
Nu säljer vi New-Body kläder dvs. strumpor, trosor, kalsonger men även nytt för i år - underställ. Varje förpackning oavsett innehåll kostar 150 kronor varav klubben får behålla 37 kronor. Vill du köpa till dig o din familj eller sälja till dina arbetskamrater - kontakta mig. Vi har försäljning v. 41 - 44.
Till detta arrangemang ska ROK sända en funktionär och jag har åtagit mig att vara den. Nu har jag åkt på en rejäl förkylning och besvär med bihålorna, så jag känner att jag inte orkar med det. Är det någon, som skulle kunna ersätta mig?Meddela mig i så fall snarast.Lennart
Hej alla! Dags för oktobers ROK-blad. Maila mig i veckan vad ni har att bidra med, ju tidigare desto bättre.Leverans blir det till helgen alt. på tisdag, och med postgång i nästa vecka.
Anmälam görs på Lunds OKs hemsida. Se länk ovan,
Jag saknar närvarolistor för 10/8 Vargadalen (Anders o Björn) och Fiskedammen den17/8 (Christina o Gert)M-Britt
Jag missade ju brobyggaren tillika skogsstigsröjaren. Tack för hjälpen Göran!Idag har Vi orienterat med 100 montessoribarn i Finnstorp.Gissa vem som hjälpte till? Jo, Klas och Eva!
Och vad bra att jag inte blev ensam medlem från Rävetofta i klassen H35.
Tack för en fin natt-tävling. Högsta betyg.
Grattis Olof. Tack för bra arrangemang med. Småkallt men skönt i skogwn när man väl kommit i gång.
Rävetofta OK